Походити замками Бердичева, дізнатися історію цього славного міста, побувати у музеї-садибі «чудесного лікаря” М. І. Пирогова та побачити нарешті мега-круті ФОНТАНИ у Вінниці – що може бути краще!!!
Так вирішили учні 5-Б та 10 класів зі своїми керівниками та відправилися останньої п'ятниці вересня на екскурсію славетними стежками України.
У 19 столітті Бердичів був найбільшим торговим та ярмарковим центром України. Школярі дізналися історію міста, яка розпочалася у 1630 році, коли тодішній його власник, київський воєвода Ян Тишкевич подарував замок католицькому ордену босих кармелітів. 1634 року Бердичівські кармеліти заклали "дольний" (підземний) Маріїнський костьол, в якому встановили чудодійну ікону Божої Матері. Нині Бердичівський монастир-фортеця є символом та головною окрасою міста. У монастирі Босих Кармелітів у Бердичеві побували у музеї класика англійської літератури, поляка за походженням та уродженця української землі письменника та моряка Джозефа Конрада-Коженьовського. А ще відвідали костьол, в якому вінчався Оноре де Бальзак.
А у Вінниці вже чекала екскурсія національним музеєм-садибою, де видатного вченого, геніального хірурга, анатома, творця воєнно-польової хірургії, засновника Товариства Червоного Хреста, прекрасного педагога і громадського діяча Миколи Івановича Пирогова. Діти відвідали музей-аптеку з інтер'єрами приймальні та операційної в його садибі Вишня; будинок, в якому жив М. І. Пирогов, а також церкву-некрополь, де покоїться забальзамоване тіло ученого.
Та все ж найприємнішою родзинкою поїдки стало вечірнє шоу фонтанів "Рошен", яке є одним із найпопулярніших об'єктів на туристичній мапі України. Він вважається найбільшим у Європі і не поступається за величиною дубайському фонтану в Арабських Еміратах. 3Д екрани і найпотужніша аудіотехніка - це непередаване видовище на тлі нічного Вінницького неба!
Це справді варто побачити на власні очі!!!
|