Субота, 20.04.2024, 02:07

Головна » 2018 » Квітень » 12 » ЗАХОДИ З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ВИЗВОЛЕННЯ В’ЯЗНІВ ФАШИСТСЬКИХ ТАБОРІВ
ЗАХОДИ З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ВИЗВОЛЕННЯ В’ЯЗНІВ ФАШИСТСЬКИХ ТАБОРІВ

11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цей день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається за ініціативою ООН.

11 квітня 1945 року в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на волю. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.

За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів – громадяни Радянського Союзу.

З нагоди пам’яті цієї дати в Вишенській школі  було проведено ряд тематичних заходів, а саме:

· «Фашистські табори смерті – геноцид проти людства» - виставки художньої, документальної літератури (учні 1-11 класів);

· інформаційні хвилинки «Якщо на землі є пекло…», бесіди «Фашистські табори смерті»  (1-6кл.)

· інформаційна вітрина в кабінеті історії: «11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів» (7,8 кл.)

· урок-реквієм « «Світ пам'ятає» (учні 9-11 класів);

· голосні читання за книгою В.Литвинова «Ешелони в пеклі» (учні 10 класу);

· тематичні уроки, уроки історії: «Назавжди в пам’яті людській», «Гетто в період Другої світової війни», «Бухенвальдський набат», «Дитинство за колючим дротом», «Фашистські табори смерті», «Ми повинні пам’ятати» (учні 7-11 класів);

· години спілкування «Дитинство за колючим дротом», «Назавжди в пам’яті людській», «Страшне лихоліття війни» (5-7кл.);

· перегляд відеофрагментів до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів (9-11 кл.);

· екскурсії учнівської молоді до шкільного музею  (кінолекторій «Історія великих страждань»)

Пам’ятаймо усіх жертв нацизму – закатованих в’язнів і всіх загиблих в ті далекі роки Великої Вітчизняної війни!

Переглядів: 459 | Додав: ALYN | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2018  »